Kaupunginvaltuusto

Valtuustokaudella 2021 - 2025 Kuhmon kaupunginvaltuustossa on 27 valtuutettua. Kaupunginvaltuusto vastaa kunnan toiminnasta ja taloudesta sekä käyttää kunnan päätösvaltaa.

Kuhmon kaupunginvaltuuston puheenjohtajisto

Kaupunginvaltuuston puheenjohtaja
Tuomas Kettunen (Kesk.)
Kaupunginvaltuuston I varapj.
Antti Komulainen (PS)
Kaupunginvaltuuston II varapj
Riikka Seppänen (SDP)

Valtuutetut valtuustoryhmittäin

Suomen Keskusta, 13 valtuutettua

Heikkinen Aila
puh. 040 071 1439
aila.heikkinen@gmail.com
Heikkinen Pekka
Huotari Heikki
puh. 044 3329 089
huot.heik@gmail.com
Kettunen Tuomas
Komulainen Eija
puh. 040 5332 605
eija.komulainen@kuhmo.net
Kyllönen Jorma
Lukkarinen Seija
puh. 044 2599 680
seija.lukkarinenn@gmail.com
Malinen Arto
Oinas-Panuma Kaisa
Pääkkönen Matti
Rahko Laura
laurarahko90@gmail.com
Valtanen Marko
puh. 040 1607 082
markovaltaneno@gmail.com
Vilén Seppo
puh. 044 5309 174
seppo.vil3n@gmail.com

Perussuomalaiset, 6 valtuutettua

Huotari Tuomas
puh. 044 5834 893
th.korpela@viesti.net
Juntunen Kari
puh. 040 0173 940
kari.juntunen72@gmail.com
Klemetti Timo
Komulainen Antti
puh. 044 0609 549
antti.komulainen@kuhmo.fi
Piirainen Timo
Polvinen Mikko

Kuhmon Kokoomus, 3 valtuutettua

Karjalainen Minna
puh. 040 7047 945
minna625@gmail.com
Kyllönen Jaakko
puh. 044 2940 911
jaakko.kyllonen@pp3.inet.fi
Pollari Matti-Jussi
puh. 040 0890 304
mattijussi.pollari@gmail.com

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue, 2 valtuutettua

Jaakkola Aino
puh. 040 1663 223
aino.jaakkola@iki.fi
Seppänen Riikka

Suomen Kristillisdemokraatit (KD), 1 valtuutettu

Inget Maija
puh. 040 5692 042
maija.inget@hotmail.com

 

Vasemmistoliitto, 1 valtuutettu

Virtanen Kirsi
puh. 040 5812 818
kirsi.virtaska@gmail.com

 

Vihreä Liitto, 1 valtuutettu

Suihko Marja-Stiina
puh. 050 0451 854
marjastiinasuihko@gmail.com