Sivistyslautakunta

Sivistyslautakunta johtaa ja kehittää alaistaan kasvun ja oppimisen palvelualuetta ja vastaa palvelujen tuloksellisesta järjestämisestä. Lautakunta seuraa ja arvioi palvelujen vaikuttavuutta ja varaa asukkaille ja käyttäjille mahdollisuuden osallistua palvelujen suunnitteluun ja kehittämiseen. Sivistyslautakunnan tehtäväalueina ovat varhaiskasvatus-, opetus- ja nuorisopalvelut sekä taiteen perusopetus musiikkiopistossa.

Sivistyslautakunnan jäsenet ja henkilökohtaiset varajäsenet

Jäsen Henkilökohtainen varajäsen
Ari Innilä, puheenjohtaja
yrittäjä
050 5232 044
ari.innila@gmail.com
Tuomo Määttä
yrittäjä, opiskelija
0400 285 805
tuomomaa@student.uef.fi
Kaisa Oinas-Panuma, varapuheenjohtaja
opiskelija
040 7078 940
kaisa.oinaspanuma@gmail.com
Susanna Eskola
opiskelija, insinööri
040 8238 263
susanna.h.eskola@gmail.com
Satu Heikkinen
lähihoitaja
040 1721 881
satu.heikkinen@luukku.com
Kaija Määttä
keittiöapulainen
046 903 5581
kaijamaatta55@gmail.com
Jorma Kyllönen
työnjohtaja, suunnittelija
0400 174 668, 044 7255 241
jorma.kyllonen@kuhmo.net
Mauri Kuula
lehtori
040 7288 047
maurikuu@outlook.com
Unto Kyllönen
nosturinkuljettaja
0400 283 545
tukkiunto@gmail.com
Harri Lehtonen
luutnantti evp/yrittäjä
040 5211 043
hilehtonen@gmail.com
Ville Nyman
filosofian maisteri, hankekoordinaattori 044 261 7045
vnyman@gmail.com
Pekka Huttu-Hiltunen
kansanmusiikin tutk. MuT
040 5964 386
phh@runolaulu.fi
Eira Piipponen
koulutussuunnittelija
044 5858 048
eira.piipponen@gmail.com
Miia Ainasoja
kiinteistönhoitaja
0400 506 212
miia.ainasoja@gmail.com
Sirpa Pääkkönen
myyjä
0400 898 782 sirpa.paakkonen10@gmail.com
Rauha Määttä
sosiaalikasvattaja, diakoni               0400 817 189
rauhasmaatta@gmail.com
Ajalla 20.6.2017 – 31.5.2019
Matti-Jussi Pollari
kauppatieteiden kandidaatti
0400 890 304
mattijussi.pollari@gmail.com
Heikki Hyvönen
luokanopettaja
0400 742 419
heikki.hyvonen@pp3.inet.fi
Alkaen 1.6.2019 kauden loppuun
Jaakko Mikkola
psykologi
050 3439 912
jaakko.mikkola@tutka.net
Tauno Harinen
dir.cant.
040 548 245         tauno.harinen@gmail.com