KYTE-hankkeen Hyvän olon -ilta yrittäjille ja esimiehille 1.11.


Kainuulaisten yritysten työhyvinvoinnin edistäminen -hanke järjestää Hyvän olon -illan Kuhmossa tiistaina 1.11. klo 17-20. Ilta on tarkoitettu yrittäjille ja esimiehille.

Illan aikana saa tietoa palautumisesta ja oman hyvinvoinnin lisäämisestä. Asiantuntija kertoo kuormittumisen vaikutuksesta kehon toimintoihin ja uneen sekä vinkkejä, miten elintavoilla voi vaikuttaa kuormituksesta palautumiseen. Illan aikana on myös kevyt liikuntatuokio, tämän jälkeen mahdollisuus saunomiseen. Saunat sekä miehille että naisille.

Ilmoittautumiset tästä linkistä 25.10.2022 mennessä.

KYTE-hanke tarjoaa hyvinvoinnistaan tai liiketoimintansa menestyksestä kiinnostuneille kuhmolaisille, paltamolaisille ja ristijärveläisille PK-yrityksille palveluja työhyvinvoinnin, johtamisen ja liiketoiminnan kehittämiseen.

Lisätietoja:

Elina Kiviaho, projektipäällikkö
elina.kiviaho@kamk.fi, 040 1904 988